Основи бойового застосування військ РХБ захисту
Водяний розчин, що містить 1 – 1,5% (1 і 2 категорії ) ДТС–ГК – дві трьохосновна сіль гіпохлориту кальцію ) – призначений для дегазації озброєння, техніки, засобів індивідуального захисту шкіри і ділянок місцевості, заражених : Ві–Ікс, зоманом, іпритом (розкладання іприту відбувається внаслідок одночасного окислювання і хлорування його).
Застосовується з комплектів ДК–4 при температурі від
+40 до –15-200С, АРС – при температурі від +40 до +50С і є основним розчином для дегазації у літніх і осіннє - весняних умовах.
Норма витрати з ДК–4 і АРС – 1,5 л/м2. Термін придатності розчину до 5 доби.
ДТС – ГК – білий сипучий порошок із запахом хлору. У воді розчиняється помірковано, а в органічних розчинниках не розчиняється.
Викликає роздратування слизуватої оболонки око і шкіри. Знебарвлює і руйнує тканини, викликає корозію металу. Зберігається в герметичних барабанах з оцинкованої сталі місткістю 25 і 50 кг.
Водяна кашка ДТС – ГК – призначена для дегазації грубих металевих, дерев'яних, гумових, бетонних поверхонь.
Складається з 2-х обсягів ДТС – ГК і 1-го обсягу води. Кашка готується змішанням компонентів безпосередньо перед застосуванням у будь-якій ємності і наноситься суцільним шаром на поверхню.
Через 0,5 – 1 година шар кашки віддаляється, металеві поверхні промиваються водою і при необхідності протираються насухо і змазуються.
Водяний розчин, що містить 0,3% порошоку СФ-2у – призначений для дегазації авіаційної техніки, зараженої Ві–Ікс, зоманом, іпритом. Норма витрати – 3 л/м2. При відсутності розчинів для дегазації №1, №2-бщ (-ащ) і суспензії ДТС - він може бути використаний для дегазації озброєння і техніки. З комплектів ДК–4 застосовується 0,075% розчин з нормою витрати 3 л/м2. Розчин застосовується при температурі +50С и вище. У зимових умовах застосовується 0,3% розчин порошку СФ–2у в аміачній воді.
Порошок СФ–2у – склад: 25% сульфоналу, 50% три поліфосфати натрію, 18% сульфату натрію, основне складає волога.
СФ–2у – однорідний мелкодисперсний порошок від білого до темно – жовтого кольору, добре розчиняється у воді; розфасовується в пакети масою 400 г. Пакети упаковуються в дерев'яні чи картонні шухляди масою не більше 25 кг. У процесі збереження може комковатися. У цьому випадку перед розчиненням його необхідно здрібнити.
Двовуглекислий амоній - білий кристалічний порошок із запахом аміаку. Добре розчиняється у воді. При нагріванні до 35 – 600С розкладається з виділенням аміаку і вуглекислого газу. Ця властивість використовується для введення аміаку в паро-повітряну суміш при дегазації обмундирування пароповітряно-аміачним способом в БУ-4. Двовуглекислий амоній зберігається і транспортується в залізних барабанах ємністю 50 л.
Вуглекислий натрій (кальцинована сода) – білий мелкокристалічний порошок, добре розчинений у воді. Водяні розчини володіють сильними лужними властивостями за рахунок гідролізу.
Лужний характер розчинів соди дозволяє застосовувати її при дегазації обмундирування шляхом кип'ятіння в БУ–4 з метою прискорення гідролізу ОР і нейтралізації кислот, що утворюються при цьому.
Для дегазації озброєння і техніки, зараженої Ві–Ікс, зоманом і іпритом, допускається застосування пального і розчинників (дихлоретану, спирту). Норма витрати 2-3 л/м2. Пальне і розчинники вогненебезпечні.
Водяні розчини порошоку СФ–2у і пальне змивають ОР із зараженої поверхні, зменшують небезпеку вторинного зараження особового складу, але не дозволяють зняти захисні рукавиці і протигази при експлуатації об'єктів.
- Розчини для дезактивації.
Для дезактивації озброєння і техніки застосовують 0,075 – 0,15% водяний розчин порошку СФ – 2у.
0,075% розчин СФ – 2у застосовують з комплектів ДК–4 з нормою витрати 1,5 і 3 л/м2 відповідно.
З АРС, ДКВ, АДДК, ІДК–1, ДК–1, ДК–2 влітку застосовують 0,15 розчин порошку СФ – 2у у воді, взимку в аміачній воді (20 – 25 % аміаку) чи підігрітої до 60 – 700С (для авіаційної техніки) воді. Норма витрати – 3 л/м2.
Розчин порошку і СФ–2у готують шляхом розчинення їхньої розрахункової кількості при перемішуванні в течії 1 – 3 хвилин.
Крім цього розчину для дезактивації можуть використовуватися водяні розчини мила, інших миючих засобів і води.
Витрата водяних розчинів мила, миючих засобів 1,5 – 3 л/м2, води – 3,5 л/м2.
- Розчини для дезинфекції.
Для дезинфекції озброєння і техніки застосовують водяні розчини ДТС – ГК; монохлорамина Б (БХ).
Як допоміжні розчини можуть бути використані водяні розчини миючих порошків для дегазації розчини №1 і №2–бщ (-ащ), що тільки знижують обтяженість поверхонь.
Водяний розчин, що містить 1 – 1,5% ДТС – ГК – застосовується для дезинфекції озброєння і техніки, заражених не спороутворюючими формами мікробів. Він є основним дезинфікуючим розчином в літніх і осіннє – весняних умовах (при температурі +50С и вище).
Водяний розчин, що містить 0,5% монохлорамина Б (ХБ) – застосовують для дезинфекції шкірних покривів шляхом обмивання чи зрошення з душових соток.
Монохлорамин Б – натрієва сіль - хлорпарабензолсульфаміду чи натрієва сіль монохлорамина бензолсульфокислоти.
Монохлорамин ХБ – натрієва сіль – хлорпарахлорбензолсульфамида чи натрієва сіль монохлорамина парахлорбензолсульфокислоти.
Монохлорамин Б (ХБ) – білий чи злегка жовтуватий кристалічний порошок зі слабким запахом хлору. Добре розчинний у воді, помірковано в спирті і не розчинний в органічних розчинниках.
Зберігається і транспортується в паперових мішках чи фанерних барабанах масою не більш 30 кг з поліетиленовими вкладишами.
Формалін – насичений (35 – 40%) водяний розчин формальдегіду (мурашиного альдегіду) - застосовується:
1). для дезинфекції озброєння і техніки, заражених вегетативними формами мікробів, у виді 3 – 5% водяних розчинів (один обсяг формаліну на 6-12 обсягів води). При зараженні споровими формами мікробів застосовується розчин, що містить 17-20% фальмадегиду і 10% (по вазі монохлорамину Б (ДТ-1) у воді (в зимових умовах у 50% водно – спиртовому розчині). Застосовується при температурі не нижче +80С. (нижче +80С застосовуватися гарячі розчини). Норма розходу хлору 0,3-0,5 л/м2.
Готуватися перед застосуванням:
2). Для дезинфекції білизни, бавовняного обмундирування і індивідуальних засобів захисту шляхом замочування:
- при зараженні вегетативним формами мікробів;
- у 2,5 % розчині формальдегіду в течиї 1 години.
- при зараженні споровими формами мікробів – у 10% розчині формальдегіду в течиї 2годин;
3). Для дезинфекції хутряних, шкіряних, і валяних виробів пароформалиновою сумішшю в ДДА, АГВ при температурі 58 – 590С, застосовується не розведений формалін, з нормою витрати на одне завантаження:
- при зараженні вегетативними формами мікробів – 120 мл.
- при зараженні споровими формами мікробів – 350 мл.
Тривалість дезинфекції в першому випадку – 45 хв, у другому – 2 год 45хв.
Формалін - безбарвна прозора рідина з різким запахом. Добре змішується з водою. Зберігається в скляних пляшках ємністю 40 л, у захищеному місці від світла при температурі 90С и вище. При тривалому збереженні можливі полімеризація і випадання осаду.
Другие рефераты на тему «Военное дело и гражданская оборона»:
Поиск рефератов
Последние рефераты раздела
- 120-мм минометные системы
- 220-мм реактивная система залпового огня
- PR-подготовка призыва в вооруженные силы Российской Федерации
- Авиаконструкторы Ильюшин и Новожилов
- Авиационная безопасность
- Анализ эффективности комплексного применения мер помехозащиты для повышения устойчивости функционирования средств связи в условиях радиопротиводействия противника
- Автомат Калашникова