Основи бойового застосування військ РХБ захисту
Також відомі: технічний іприт (Н), іпритна рецептура (НТ), азотистий іприт (НN).
Азотистий іприт – представляє собою безкольорову рідину з дуже слабким запахом свіжої риби. Малорозчинний у воді, гарно – в органічних розчинниках. Дія основана на ураженні клітин організму. Володіє як місцевою та і загальноотруйною дією, але більш слабкий порівняно з НD.
Перша допомога: ураженні ділянки шк
іри продегазувати за допомогою ІПП, очі промити 2% розчином соди або чистої води, надіти протигаз. Індивідуальну зброю і спорядження обробляють ІДП (ампула з червоною головкою). Техніку обробляють дегазуючим розчином №1 або ДТС-ГК.
Захист – протигаз, і засоби захисту шкіри.
Додаткові дегазатори: гаряча мильна вода, водний розчин порошку СФ-2у, ДХЕ, спирт, бензин, дизельне паливо.
ОР загальноотруйної дії (синильна кислота, хлорціан).
Синильна кислота (AC) – це безкольорова, дуже летюча рідина з запахом гіркого міндаля, дуже сильна швидко діюча отрута. Поражає через органи дихання і при прийомі з водою або їжею. Бойовий стан – пар. При концентраціях 0,04 г/м3 ураження не викликає. При концентраціях 10 г/м3 і експозиції t>5 хв. може уражати через шкіру.
Ознаки ураження: гіркота і металевий смак у роті, нудота, головна біль, судороги, смерть – в результаті паралічу серця.
Хлорціан (СК) – при температурі нижче 130С – рідина, вище 130С – газ. Обмежено розчинний у воді, гарно – в органічних розчинниках. Бойовий стан – газ, швидкодіюча ОР. На очі і органи дихання його уражаючі властивості проявляються відразу. При концентрації хлорціану 2х10-3 г/м3 відбувається роздратування очей; більш високі концентрації викликають загальне отруєння, проявляються головокружіння блювота, наступає втрата свідомості, починаються судороги, параліч.
Фосген – (GP) - діхлорангідрід вугільної кислоти.
При температурі вище 80С з запахом прілого сіна, важче повітря в 3,5 рази. Погано розчинний у воді, добре в органічних розчинниках. Уражає легені, викликаючи їхній набряк, дратує очі і слизуваті оболонки. Володіє кумулятивною дією. Ознаки ураження: роздратування очей, сльозотеча, запаморочення, загальна слабість. З виходом із зарядженої території ці ознаки зникають, настає ознака схованого впливу (4-8 годин), в течії якого розвивається ураження легенів, потім з’являється кашель, починається посиніння губ і щік, виникає головний біль, задишка і ядуха, спостерігається підвищення температури до 390С. Смерть настає в перші дві доби від набряку легенів. При концентрації фосгену 40 г/м3 смерть настає практично миттєво.
Первша допомога: у першу чергу надіти протигаз, вивести з зарядженої зони, надати повний спокій і доставити в медпункт, не можна робити штучне дихання.
Дифосген – (GD) - безбарвна чи бурувата рідина, що має такий же запах і ті ж властивості що і фосген. - трихлорметиловий ефір хлорвугільної кислоти.
ОР- дратівної дії (Сі-Ес, Сі-Ар, хлорацетофенон, адамсит)
Хлорацетофенон – ОР сльозоточивої дії, це порошок із запахам черемшини, не розчинний у воді, добре розчинний у діхлоретані і хлороформі. Максимальна концентрація його парів складає 0,2г/м3 . Не стерпна концентрація пару хлорацетофенону дорівнює 3х10-3 г/м3 . Може застосовуватися в сухому виді (CN2) у гранатах, за допомогою механічних розчинників, а також у виді розчинів під шифрами:
(СNS) – (23,3% хлорацетофенону в 38,4% хлорпікрину і 23,4% хлороформу);
() – 10% хлорацетофенону, 45% бензолу, і 45% чотирехлористого вуглецю.
Адамсит - (DM) – кристалічна речовина ясно-жовтого кольору, без запаху. У воді не розчинний, при нагріванні добре розчинний в органічних розчинах, добре розчиняється в ацетоні. Бойовий стан – аерозоль (дим). Викликає сильне роздратування носоглотки, біль грудей, блювоту. Шифр DN-1. Може застосовуватися за допомогою хімічних розпилювачів.
Сі–Ес (СS) - кристалічний білий порошок, помірно розчинний у воді, гарно розчиняється в ацетоні, бензолі. Пари малих концентрацій дратують очі і верхні дихальні шляхи, при великих - викликає опіки відкритих ділянок шкіри й омертвіння органів дихання. При концентраціях – 5х10-3г/м3 особовий склад виходить з ладу миттєво. Симптоми ураження: біль в очах, грудях, сльозотеча, нежить, кашель. Симптоми поступово проходять у термін 1-3 години. Бойове застосування у виді рецептур CS-1 і CS-2. Чиста речовина, зберігається на місцевості близько 14 діб, а CS-2 – більш стійке і зберігається до 30 діб, за рахунок того, що кожна частка кристалічного чистого CS покрита водовідштовхувальною плівкою із силікону. CS застосовується і у якості поліцейських ОР.
Сі-Ар (CR) - нова OР дратівної дії, значно токсична ніж CS. Це тверда речовина червоно-жовтого кольору погано розчинна у воді. Ознаки ураження схожі на ознаки CS. Сильно дратує шкіру людини. Бойовий стан – аерозоль.
Перша допомога: надіти протигаз, розбити ампулу з протидимною сумішшю з ІПП-8 і ввести її під шолом-маску, вивести з зараженої атмосфери, прополоскати рот, носоглотку і очі 2% розчином питної соди або чистою водою. Змивається Сі-Ес великою кількістю води.
ОР психохімічної дії.
(Бі-Зет). Шифр – «BZ». 3-Хінуклідмніловий ефір фенілоксіоцетової кислоти.
Бі-Зет – являє собою тверду речовину, бойовий стан - аерозоль (дим). У бойовий стан приводиться способом сублімації генератором аерозолів. Виробляється у вигляді порошку. Уражає органи дихання, шлунково-кишкових тракт. Період схованої дії – 0,5-3 години. Потім порушується функція вестибулярного апарату, починається блювота. В течії 8 годин, з'являється заціпеніння, уповільнення мови, настає період галюцинацій і збудження.
Перша допомога: заражені ділянки тіла обробити мильною водою, а очі і носоглотку ретельно промити чистою водою, витрусити і вичистити щіткою обмундирування.
- Хімічні боєприпаси.
До хімічних боєприпасів відносяться артилерійські хімічні снаряди і міни; авіаційні хімічні бомби і касети; хімічні бойові частини ракет; хімічні фугаси, шашки, гранати і патрони.
Усі хімічні боєприпаси армії США офарблюються в сірий колір.
На корпус боєприпасів наносяться; кольорові кільця; шифр ОР; вказуються: калібр боєприпасів, масові знаки, модель і шифр боєприпасів і номер партії.
Боєприпаси, споряджені ОР смертельної дії, маркіруються зеленими кільцями, а тимчасово і короткочасно виводячи з ладу червоними. Хімічні боєприпаси, споряджені нервово-паралітичними ОР, мають 3 зелені кільця, шкірнонаривними – 2 зелені кільця, загально отрутними і задушливими – 1 зелене кільце. Боєприпаси, що містять психохімічні ОР, мають 2 червоні кільця, а дратівні - 1 червоне кільце.
Шифр ОР: Ві-Ікс – «VX-GАS», Зарин – «GS-GАS», технічний іприт – «H-GAS», перегнаний іприт – «HD-GAS», синильна кислота – «AC-GAS», хлорціан – «CK-GAS», фосген – «CG-GAS», Бі-Зет – «BZ-Riot», Сі-Ес – «CS-Riot», Сі-Ар – «CR-Riot», хлорацетофенон – «CN-Riot», Ботулінічений токсин має шифр «XR», стафилококковий ентеротоксин – «PG».
- Бінарні хімічні боєприпаси.
Бінарні хімічні боєприпаси і прилади є різновидом хімічної зброї. Термін «бінарні боєприпаси» у печаті західних країн з’явився на початку 70-х років. Разом з тим, як пишуть зараз закордонні оглядачі, над цим новим видом хімічної зброї в США працюють вже більш двадцяти років.
Другие рефераты на тему «Военное дело и гражданская оборона»:
Поиск рефератов
Последние рефераты раздела
- 120-мм минометные системы
- 220-мм реактивная система залпового огня
- PR-подготовка призыва в вооруженные силы Российской Федерации
- Авиаконструкторы Ильюшин и Новожилов
- Авиационная безопасность
- Анализ эффективности комплексного применения мер помехозащиты для повышения устойчивости функционирования средств связи в условиях радиопротиводействия противника
- Автомат Калашникова