Методика проведення позакласних занать з математики у початкових класах
5.1. Знайди помилку
3 2 8=8
4 6 5 4
1 1 2 1
7=7 9 10
5.2. А) Показати многокутник у якого 3 сторони, 3 кути, 3 вершини?
Б) Чи може бути у многокутника 2 сторони, 2 кути, 2 вершини?
В) Як можна назвати цю фігуру? (Многокутник, прямокутник, чотирикутник, квадрат)
5.3. Дві дівчини вирізали 12 фігур. По скільки фігур могла вирізати кожна дівчина?
5.4. Доміно.
>Учасникам команд роздаються картки з умовами прикладів і відповідями. Треба стати так, як викладається доміно.
11-5 7+5
=6 7+4 =12 15-7
=11 15-8 =8 2+9
=7 16+1 =11 16-9
=17 14-6 =7 12+1
=8 19+1 =13 19-9
5.5. Прибрати 4 палички так, щоб залишилися 2 квадрати.
5.6. З розрізаної на квадрати картинки скласти ціле зображення. (Завдання 5-6 задаються першими, дається час на обдумування. Перевіряються після завдання 3).
6. Конкурс болільників.
(Відповіді показуються віялом).
6.1. Іде маленька Валя.
Веде її Наталя.
Зустріли 5 хлопят.
То скільки всіх малят?
6.2. Ішов їжачок,
Знайшов буряк,
Знайшов ще 6,З сімєю зїсть.
Скільки буряків
Всього в їжаків?
6.3.7 цукерок Толя мав,
цукерки мамі дав,
малій сестричці Олі.
Залишилось скільки в Толі?
6.4. У неділю вранці Алла
Іграшки свої збирала.
Почала їх рахувати,
Щоб малим подарувати:
3 ведмедики в хатинці
Подарую я Маринці,
Теремок з п’ятьма звірятами
Відтепер хай будуть Натині.
А тепер Гек та Чук,
Ще й матрійок 8 штук!
Підрахуйте скільки Алла
Іграшок подарувала?
Урок - казка.
Мета. Закріплювати обчислювальні навички, вміння складати та розв’язувати задачі. Розвивати логічне мислення. Виховувати доброту, почуття взаємодопомоги.
Хід уроку.
Спекла баба у вечері колобок і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок, на диво, вийшов незвичайний. Мало того, що не посидючий, але ще й допитливий. Лежить колобок на вікні, дивиться на небо і зірки рахує. Допоможемо йому.
1. Усний рахунок.
від 1 до 20; від 20 до 1;
від8 до 14;
назвати сусідів чисел;
назвати попереднє число;
назвати наступне число;
які числа стоять між числами 5… 7; 8…9;
яке число стоїть зліва від 13;
яке число стоїть справа від 18.
2. Заблукало число. Потрібно поставити його на своє місце:
1, 2, 8, 3, 4, 5, 6, 7, 9,10.
А) - що можна розповісти про число 8;
Б) - придумати вирази, значення яких дорівнює 8;
В) - поставити знаки, між виразами
6+2 8-2
2+6 8-6
Мріяв, мріяв колобок і не помітив, як прийшов ранок. Скочив він з вікна і покотився доріжкою. А назустріч йому заєць:
Колобок, колобок, я тебе зїм!
Виконай спочатку моє завдання, а тоді їж!
Обчисли вирази:
4+2 8-1 6-1
4+3 8-2 7-5
4+4 8-3 8-5
Замислився заєць, а колобок далі побіг. Назустріч йому вовк:
Колобок, колобок, я тебе зїм!
Відгадай спочатку математичну загадку!
Поділи фігури за ознаками, склади формулу і підстав числа:
В+м=ф 2+7=9
М+в=ф 7+2=9
Ф-м=в 9-7=2
Ф-в=м 9-2=7
Поясни, як знайти ціле та частину.
Покотився колобок, раптом назустріч йому ведмідь:
Який ти апетитний, колобок! Я тебе, напевно, зїм!
Ні, Михайле Потаповичу, розв’яжи спочатку задачу.
А) Їжачок по гриби пішов,
8 рижиків знайшов.
6 грибів поклав в корзину,
Які залишились - на спину.8-6=2
Б) Підігріла чайка чайник,
Запросила 8 чайок:
Приходьте всі на чай!
Скільки чайок, відповідай.8+1=9
В) Склади задачу за малюнком.
Котиться колобок, а назустріч йому лисиця:
Колобок, колобок, пухнастий бочок,
Я тебе зїм!
Ні, лисонько, нічого в тебе не вийде! Знаю я багато казок про твої хитрощі. Загадаю я тобі таке завдання, з яким ти ніколи не впораєшся.
А) 1 2 3 4 5 6 7 8
2+3+2=7
1 2 3 4 5 6 7 8
8-4+3=7
Б) поставити знаки + або –
6…4…1=3
2…1…5=8
8…2…1=7
3…5…4=4
2…4…2=8
7…1…6=2
Подорожуючи, колобок познайомився з геометричними фігурами.
Допоможіть назвати фігури на малюнку.
Молодці, діти! Допомогли колобку залишитися цілим. Покотився він далі і опинився в першому класі. Побачив учнів і запропонував їм погратися у гру “День і ніч”.
8-6+1+2-1+4-3=5
Підсумок.
Діти, я вам дякую за співпрацю. Вірю, що в кожного з вас є маленьке сонечко. Це сонечко - доброта. Ви ще маленькі, але сонечко в кожного може бути дуже великим. Допомагайте один одному так, як ви це робили на уроці. Дякуючи вам, колобок врятувався. Зігрівайте всіх своєю добротою і у вас буде багато друзів, які завжди прийдуть на допомогу.
Цікавість до математики в молодших класах підтримується цікавістю самих задач, питань, завдань. Говорячи про цікавість, мається на увазі не розважання дітей порожніми забавками, а цікавість змісту математичних завдань або форми, в якій вони подаються. Педагогічно виправдана розважальність має на меті привернути увагу дітей, підсилити її, активізувати їхню розумову діяльність.
Позакласна робота характеризується наявністю в ній легкого та розумного гумору у змісті математичних завдань, у їхньому оформленні, у несподіваній розв’язці під час виконання цих завдань. Гумор повинне бути доступним розумінню дітей. Цей легкий, бадьорий настрій зберігається в пам’яті дітей і створює ще один стимул для занять математикою.
Такі моменти, коли вчитель зміг викликати окриленість і непідробну цікавість учнів до предмету, є справді для нього щасливими. З них складається радість педагогічної праці. Завдяки такому загальному підйому діти починають дивитись на вчителя відкрито й захоплено, чекаючи, чи не подарує він їм ще хвилини зацікавленості та творчості.
Здивування та гострий інтерес учнів, радість на їхніх обличчях від виникаючої здогадки можна спостерігати на уроках окремих вчителів у процесі навчання математики. Поряд з цим широкі можливості створення атмосфери творчого натхнення, самостійної індивідуальної і колективної практичної діяльності учнів приховують різноманітні види позакласної роботи з математики.
Позакласна робота з математики складає нерозривну єдність з загальним навчально-виховним процесом навчання математики, складного процесу впливу на свідомість і поведінку молодших школярів, поглиблення та розширення їхніх знань та навичок, самого змісту математики, всієї діяльності учителя у поєднанні з різноманітною діяльністю учнів.
Другие рефераты на тему «Педагогика»:
- Дидактическая игра как средство развития речевой деятельности детей с общим недоразвитием речи III уровня
- Минимальная мозговая дисфункция как причина снижения успеваемости
- Применение тестового контроля в математике
- Структура профессиональной компетентности педагога. Профессиональная компетентность и педагогическое мастерство педагога
- Учёба и труд, их место в психическом развитии младшего школьника, новообразования младшего школьного возраста
Поиск рефератов
Последние рефераты раздела
- Тенденции развития системы высшего образования в Украине и за рубежом: основные направления
- Влияние здоровьесберегающего подхода в организации воспитательной работы на формирование валеологической грамотности младших школьников
- Характеристика компетенций бакалавров – психологов образования
- Коррекционная программа по снижению тревожности у детей младшего школьного возраста методом глинотерапии
- Формирование лексики у дошкольников с общим недоразвитием речи
- Роль наглядности в преподавании изобразительного искусства
- Активные методы теоретического обучения