Методика викладання трудового навчання
- слідкувати за тим, щоб діти порівнювали обраний розмір до масштабу лінійки;
відповідно до проведеної роботи скласти таблицю - роздати картки (додаток Б).
5.2.1. Зміст цільових обходів робочих місць:
1-й обхід: перевірка організації робочих місць, початку роботи, особливу увагу звернути на учнів (вказати прізвища);
2-й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів,
дій, рухів і т.п., особливу увагу звернути на учнів (вказати прізвища);
3-й обхід: перевірка правильності виконання самоконтролю, ведення проміжного (міжопераційного) контролю, особливу увагу звернути на учнів (вказати прізвища);
4-й обхід: перевірка правильності дотримання технологічних умов у процесі роботи і т.д.
5.3. Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці і виробничої санітарії;
5.4. Прийняття та оцінювання робіт учнів, видача додаткових робіт (вказати яких) найбільш встигаючим учням.
5.5. Заключний інструктаж:
5.5.1. Підведення підсумків практичної роботи; аналіз виконаних робіт (помилки і недоліки в роботі);
5.5.2. Повідомлення оцінювання за якість виробів, виконання робіт кожного учня;
5.5.3. Відзначення кращих робіт учнів, їх демонстрація;
5.5.4. Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків у роботі учнів;
5.5.5. Загальна характеристика заняття;
6. Заключна частина уроку.
6.1. Учитель просить кожного учня повідомити:
- Чи відповідає очікуваний результат отриманим результатам на уроці?
- Які знання (назвати конкретно - що саме?) отримані на уроці ви зможете використати у подальшій роботі в майстерні?
6.2. Заключна частина.
- мотивація оцінок;
- виставлення оцінок за роботу на уроці.
1. Тільки творчий підхід до уроку з урахуванням нових досягнень в галузі педагогіки, психології та передового досвіду забезпечує високий рівень викладання.
2. Аналіз структури педагогічної технології дає можливість говорити, що в ній синтезуються досягнення науки і практики, здобутки минулого досвіду і сучасності, поєднуються традиції і новаторство, класичні альтернативні підходи до розв’язання завдань.
3. Педагогічна технологія – це продумана у всіх деталях модель спільної навчальної і педагогічної діяльності по проектуванню, організації і проведенню навчального процесу з безумовним забезпеченням комфортних умов для учнів і вчителя. Педагогічна технологія забезпечує реалізацію ідеї повної керованості навчальним процесом.
4. Сьогодні школу майбутнього пов’язують із використанням продуктивних освітніх і виховних технологій. На цьому шляху виникають і дискусійні питання. Вони є ознакою актуальності проблеми. Сучасному вчителю надається можливість обирати для роботи з учнями будь-яку технологію в залежності від мети і завдань, умов його роботи.
5. Класифікацію методів навчання на основі джерел інформації становлять такі методи навчання: словесний, практичний і наочний. У класифікації методів навчання на основі самостійної пізнавальної діяльності виділяють пояснювально-ілюстративний, репродуктивний, частково-пошуковий, дослідницький та проблемний методи навчання. Зазначені методи відрізняються один від одного мірою самостійної пізнавальної діяльності та тими завданнями, які може розв´язати вчитель, користуючись ними.
6. Знання педагогом особливостей використання різноманітних організаційних форм навчання дає змогу йому ефективніше застосовувати різні методи і засоби навчання, організовувати фронтальну, групову та індивідуальну роботу учнів під час навчальних занять і їх самостійну навчально-пізнавальну діяльність.
7. За умов сучасної техногенної або інформаційної цивілізації спостерігається певна девальвація етичних та естетичних цінностей, оскільки звужуються сфери безпосереднього, живого людського спілкування. Тому важливим завданням сучасного науково-технічного поступу є пошуки доцільних форм введення етичної та естетичної складових у функціональні характеристики науково-технічної діяльності.
8. Основною формою діяльності людини є праця. Виховання в особистості працелюбності та трудової активності – неодмінна умова її інтелектуальних, моральних та психологічних рис.
9. Трудове виховання – це цілеспрямована діяльність по формуванню в учнів свідомого ставлення до праці і навичок загальної трудової культури, виховання бережливого ставлення до суспільної власності, зміцнення дисципліни праці. Результат трудового виховання має бути спрямований на виховання трудолюбивої особистості, що може працювати як в колективі так і поза ним, виконуючи суспільно-корисну працю.
10. Свідомий вибір професії передбачає якомога ширшу обізнаність учня про професії, їх особливості, здатність співставити свої можливості з професійними вимогами, врахувати потреби суспільства в кадрах певних спеціальностей.
Другие рефераты на тему «Педагогика»:
- Секреты школьного успеха
- Обучение культуре речи школьников старших классов
- Дидактическая игра как средство развития лексической стороны речи у детей старшего дошкольного возраста с общим недоразвитием речи ІІІ уровня
- Развитие речи у детей с ДЦП
- Различные подходы к определению количества информации. Единицы измерения количества информации
Поиск рефератов
Последние рефераты раздела
- Тенденции развития системы высшего образования в Украине и за рубежом: основные направления
- Влияние здоровьесберегающего подхода в организации воспитательной работы на формирование валеологической грамотности младших школьников
- Характеристика компетенций бакалавров – психологов образования
- Коррекционная программа по снижению тревожности у детей младшего школьного возраста методом глинотерапии
- Формирование лексики у дошкольников с общим недоразвитием речи
- Роль наглядности в преподавании изобразительного искусства
- Активные методы теоретического обучения